I zhdukur prej tre muajsh, familjarët e biznesmenit kosovar akuza prokurorisë

Të enjten bëhen tre muaj që nga zhdukja e biznesmenit kosovar Bedri Rexhepi.
Institucionet përgjegjëse në Kosovë deri më sot nuk kanë arritur ta zbardhin rastin dhe të bëjnë të mundur gjetjen e 38-vjeçarit. Lidhur me zhdukjen e Bedri Rexhepit tashmë është arrestuar, Jeton Vllasaliu, i cili po qëndron në paraburgim.

Familjarët besojnë se prokuroria ka prova ndaj tij për përfshirje në rastin e zhdukjes se biznesmenit, por për ta e çuditshme është fakti se si prokuroria nuk ka arritur deri tani të detyrojë të dyshuarin që të tregojë se ku gjendet ai.

Ndërkohë edhe njohësit e sigurisë vlerësojnë se rasti i tij po neglizhohet nga organet e sigurisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com