Identifikohen 12 raste të reja me COVID në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë kryer 502 teste për COVID, prej të cilave kanë rezultuar pozitivë 12 qytetarë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë nuk është shënuar asnjë viktimë.

Ndërkohë 29 qytetarë janë shëruar, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 224.947.

21 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 113 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.431 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 822.829 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Deri më sot janë dhënë 102.545 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Nga 502 testime, 12 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 29 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.947.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 213.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com