Identifikohen 13 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se nga 1, 045 teste të kryera kanë rezultuar pozitivë 13 qytetarë.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Sot janë shëruar 28 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.216.

Në total numri i rasteve aktive është 484.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 189 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë 1.824.478 doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *