Identifikohen 5,335 raste të reja me koronavirus në Itali, 33 viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka regjistruar 5,335 raste të reja me koronavirus nga 474, 778 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 33 pacientë kanë humbur jetën.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 132, 037 viktima.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 3, 433 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 1,1%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.