Identifikohen 7, 698 raste të reja me koronavirus në Itali, 74 pacientë humbin jetën në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka regjistruar 7, 698 raste të reja me koronavirus, nga 684, 710 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se 74 pacientë kanë humbur jetën. Ndërsa shtrimet në spitale në krahasim me një ditë më parë janë rritur.

Indeksi i shkallës së pozitivitetit është 1,1%.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 481 pacientë ndodhen në terapi intensive.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.