Identifikohen dy rastet e para me variantin Omicron në Kanada, izolohen të infektuarit

Kanadaja ka konfirmuar dy rastet e para të variantit të ri të koronavirusit, Omicron.

Mediat e huaja se pozitiv me variantin e ri afrikan rezultuan dy udhëtarë që ktheheshin në Otava, Ontario nga Nigeria.

Ndërkohë bëhet me dije se dy personat e prekur janë izoluar, ndërsa autoritetet shëndetësore kanë gjurmuar vendndodhjen e tyre të ditëve të fundit për të identifikuar edhe persona të tjerë me të cilët kanë pasur kontakt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *