Identifikohen mbi 12 mijë raste të reja me koronavirus dhe 98 viktima në 24 orë në Itali

Gjatë 24 orëve në Itali janë identifikuar 12, 712 raste të reja me koronavirus nga 313, 536 teste të realizuara.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 98 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa 6726 persona janë shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 5, 238, 221 të infektuar dhe 134, 929 viktima.

Ndërkaq norma e pozitivitetit ishte 4.1%.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 856 pacientë ndodhen në terapi intensive, duke shënuar kështu një rritje në krahasim me të dielën.

Aktualisht 290, 757 qytetarë në Itali janë pozitivë për Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *