Identifikohen mbi 13 mijë të infektuar me COVID dhe 71 viktima në 24 orë në Itali

Numri i pacientëve të shtruar në spitale dhe që po marrin trajtimin në kujdes intensiv është në rritje.

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 13, 764 raste të reja me koronavirus, nga 649, 998 tampone të kryera.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 71 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë 6404 pacientë janë shëruar.

Saka që nga fillimi i pandemisë janë identifikuar 4, 968, 341 të prekur dhe 133, 486 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *