Identifikohen mbi 17 mijë raste të reja me COVID-19 në Itali, 79 viktima në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 17, 193 raste të reja nga 181, 055 teste të kryera.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 79 pacientë kanë humbur jetën. Në total që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 166, 835 viktima.

Sakaq shkalla e pozitivitetit të shënuar është 9.5%, ndërsa 30, 648 qytetarë janë shëruar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *