Identifikohen mbi 1700 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe 4 viktima në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë bën me dije se  nga 8.205 testime  1.721 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 viktima.

Sot janë shëruar 2.704 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 183.111.

Në total numri i rasteve aktive është 30.097.

05 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.