Identifikohen mbi 2 mijë raste të reja me koronavirus, 41 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Në Itali janë identifikuar 2, 834 raste të reja me koronavirus nga 238, 354 teste të realizuara.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 41 pacientë humbën jetën, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 132, 161 viktima.

Norma e pozitivitetit është 1,2% nga 1,9 % që u shënua një ditë më parë.

Gjatë 24 orëve gjithashtu janë shëruar 2, 065 njerëz.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *