Identifikohen mbi 200 raste të reja dhe 8 viktima në 24 orët e fundit në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, bën me dije se nga 2.804 testime të realizuara, 249 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 8 viktima.

Ndërkohë sot janë shëruar 1.129 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 216.794.

Në total numri i rasteve aktive është 5,073.

19 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.209 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.806.746 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 812.831 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹDeri më sot janë dhënë 95.725 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

ℹNga 2.804 testime, 249 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹGjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 1.129 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 216.794.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 5.073

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com