Identifikohen mbi 76 mijë raste të reja me COVID-19 në Turqi dhe 266 viktima në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Turqi, autoritetet shëndetësore bënë me dije se u regjistruan 76, 332 raste të reja me COVID-19, nga 438, 553 teste të realizuara.

Sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë, 266 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë më shumë se 52 qytetarë në Turqi janë vaksinuar plotësisht, kundër koronavirusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.