Identifikohen mbi 8 mijë e 500 raste të reja me koronavirus në Itali, në 24 orët e fundit humbin jetën 53 pacientë

Italia ka raportuar 8, 544 raste të reja me koronavirus nga 540, 371 tamponë të realizuar.

Autoritetet shëndetësore italiane bëjnë me dije se 53 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë indeksi i pozitiviteti ka shënuar vlerën 1,6% duke rënë me 0.1%.

Sipas të dhënave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë aktualisht 115, 112 persona janë aktivë .

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 4, 852, 496 infektime, ndërsa 132, 739 persona kanë humbur jetën.

Ndërkohë gjithsej janë administruar 91, 901, 997 doza të vaksinës kundër COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.