Identifikohen mbi 95 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 288 viktima në 24 orë në Britani

Në 24 orët e fundit në Britani janë regjistruar 95, 787 raste të reja me koronavirus.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 288 qytetarë kanë humbur jetën.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 153, 490 .

Gjithashtu bëhet me dije se deri më 20 janar janë administruar 52, 186, 398 doza të para kundër COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts