Identifikohen mbi 97 mijë raste të reja me COVID-19 dhe 286 viktima në Francë

Në Francë janë regjistruar 97, 382 raste të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 286 pacientë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve.

Sipas autoriteteve shëndetësore në kujdesin intensiv por trajtohen 2842 pacientë, duke shënuar një ulje në krahasim me një ditë më parë.

Ndërkohë në Francë që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 130, 000 qytetarë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com