IKMT do të shembë hotelin në Dhërmi me shpërthim të kontrolluar, reagon pronari Beli: Sulm politik, kam vendimin e Gjykatës së Lartë (Faksimile)

Pronari i hotelit në Dhërmi, i cili pritet të shembet nesër nga IKMT me shpërthim të kontrolluar, ka reaguar për BalkanWeb.

Në një komunikim me redaksinë e BalkanWeb, ai është shprehur se hoteli është me leje dhe se ka vendimin e Gjykatës së Lartë që nuk lejon IKMT ta shembë, teksa e cilëson këtë aksion si një sulm politik.

Kjo pasi Beli ka qenë një nga komisionerët e Fredi Belerit në zgjedhjet e 14 majit 2023, ndërsa kujtojmë se IKMT kërkoi që ta shembte këtë hotel pak ditë pas zgjedhjeve.

“Hoteli është me leje, kam vendim gjykate. Është sulm politik sepse kam qenë numërues në komision nga pala e Fredi Belerit. Unë do të ndjek ligjin”, u shpreh Beli.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts