IKMT rikthehet nesër në Dhërmi, pritet të shembet hoteli i komisionerit në zgjedhje të Fredi Belerit (Detaje)

IKMT do të ‘zbarkojë’ ditën e nesërme në Dhërmi, për të shembur hotelin e Kristaq Belit, mëson BalkanWeb.

Kujtojmë se IKMT kërkoi që të hidhte në erë këtë hotel, tre ditë pas zgjedhjeve të 14 majit, ndërsa pronari pretendoi se kjo ishte një hakmarrje, pasi djali i tij, Fjorentin Beli, kishte qenë një nga komisionerët në zgjedhje, të Fredi Belerit.

Beli pretendon se  ka vendim gjykate që e ndalon prishjen, derisa çështja të zgjidhet.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts