IKSHPK në Pejë: Uji në Deçan nuk është i helmuar, analiza bakterologjike ka rezultuar në rregull

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, respektivisht Instituti Rajonal i Shëndetit Publik në Pejë ka njoftuar se rezultatet për dyshimin e helmimit të ujit në Deçan kanë dalë negative.

Këtë fakt e ka bërë të ditur Adnora Nurboja nga IKSHPK-ja në Pejë. Ajo pohoi se edhe analizat fiziko-kimike dhe bakteriologjike janë në përputhje me standardet.

“Ato që i kemi punuar ne në Pejë, analizat fiziko-kimike dhe bakteriologjike janë në përputhje me standardet”, ka thënë ajo në Radio 1. Edhe Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka deklaruar se asnjë pistë e hetimeve nuk çon që helmimi ka ndodhur nga uji.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *