Ilir Meta takim me përfaqësues të “Vatrës”: Ndamë ide të çmuara për forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe diasporës


Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar këtë të premte një takim me një përfaqësi të Federatës Pan-Shqiptare “Vatra”.

ilir meta

Përmes një postimi në facebook, kreu i PL shpreh mirënjohjen për angazhimin e palodhur të Vatrës, për të mbrojtur dhe promovuar identitetin kombëtar evropian dhe për të mundësuar pavarësinë e Shqipërisë dhe Kosovës.

Në reagimin e tij Meta zbulon se në takim u ndanë ide të çmuara për forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe diasporës.

POSTIMI I PLOTË

I lumtur të mirëprisja sot në një takim vëllazëror një përfaqësi të Federatës Pan-Shqiptare “Vatra”, z.Mondi Rakaj, z.Tasim Ruko dhe z.Mersin Gjini, të cilët i falenderova edhe njëherë për pritjen shumë të ngrohtë në Neë York ku festuam së bashku 110-vjetorin e themelimit të saj.

Mirënjohje angazhimit të palodhur dhe përpjekjeve shekullore të vatranëve për të shpëtuar kombin shqiptar, mbrojtur dhe promovuar identitetin tonë kombëtar europian, mundësuar pavarësinë e Shqipërisë dhe të Kosovës, si dhe përshpejtuar proceset tona demokratizuese dhe integruese.

Ndamë shumë ide të çmuara për rëndësinë e forcimit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe diasporës tonë në SHBA, për të qenë pjesëmarrës shumë më aktivë dhe vendimmarrës në zhvillimet e vendit tonë.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.