Iluzion optik/ Në këtë foto fshihet një nga grabitqarët më të pamëshirshëm (FOTO)

Duket si një foto e thjeshtë, ku shfaqet një peizazh i Indisë Perëndimore, por aty, në fakt, fshihet një nga grabitqarët më të rrezikshëm.

Bëhet fjalë për leopardin, një nga felinët më të mëdhenj, por edhe një nga ata që njeh më mirë njeh teknikat e mimetizimit.

Duket një foto e thjeshtë ku tregohet peizazhi i Indisë Perëndimore, por aty fshihet në të vërtetë një nga grabitqarët më të pamëshirshëm.

A e gjetet se ku ndodhet?!

Nëse jo, kafsha sa e bukur, aq edhe e rrezikshme ndodhet në anën e djathtë të fotografisë. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni foton.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.