Inceneratori i Elbasanit/ Dëshmia e Lefter Kokës në gjyq: Kjo situatë u krijua nga ish-Presidenti me fallxhoren e tij!

Ish-ministri Lefter Koka ka dëshmuar në sallën e gjyqit lidhur me aferën e inceneratorit të Elbasanit.

Gjatë dëshmisë së tij ai ka thënë se gjyqi ndaj ti është i manipuluar, duke shtuar se e vërteta do të zbardhet.

Ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka nuk i ka kursyer akuzat ndaj ish-presidentit Meta, pasi sipas tij ka pasur qëllim ta fusë në burg.

“Kjo është një situatë e krijuar nga Presidenti me fallxhoren e tij, i cili duke ndenjur mehaneve, shprehet do ta fus në burg”, mësohet të ketë thënë Koka në dëshminë e tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts