Incident gjatë fluturimit, aeroplani i ministrit turk bën ulje të detyruar

Aeroplani në të cilin ndodhej ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë i Turqisë u detyrua të bëjë ulje emergjente në provincën lindore Malatya, njofton Anadolu Agency (AA).

Aeroplanit iu desh të bënte ulje emergjente në Aeroportin Erhac të qytetit Malatya rreth 40 minuta pas ngritjes për shkak të problemeve në motor, por raportohet se askush në bord nuk është lënduar.

Paraditen e sotme, ministri Bekir Pakdemirli u largua nga kryeqyteti i Ankarasë për në provincën juglindore Sirnak me një aeroplan që i përkiste Drejtorisë së Pylltarisë.

Përveç ministrit, në aeroplan ndodheshin edhe nëntë persona, përfshirë dy anëtarë të ekuipazhit, deputetë të Partisë në pushtet për Drejtësi dhe Zhvillim (AK), zv/ministri i Bujqësisë dhe Pylltarisë, si dhe zyrtarë të tjerë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.