Incidentet në protestën para Bashkisë së Tiranës, 5 të shoqëruar, 1 prej tyre i arrestuar

protesta e 12 para bashkise 7

Protesta e organizuar nga opozita këtë të premte u shoqërua me incidente por edhe me përplasje mes qytetarëve, efektivëve të policisë e përfaqësuesve të opozitës.

Ndërkohë që protestuesit hodhën molov drejt godinës së Bashkisë.

Sipas informacioneve, Policia ka shoqëruar 5 persona, një prej të cilëve është arrestuar, dyshohet se mund të jetë i njëjti që hodhi molotovin gjatë protestës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts