Indi, 26 pelegrinë vdesin në një aksident, mes tyre edhe fëmijë

Të paktën 26 pelegrinët që ktheheshin nga një festë hindu, duke përfshirë shumë gra dhe disa fëmijë, vdiqën dhe 16 të tjerë u plagosën rëndë në një aksident rrugor pranë Kanpur, Uttar Pradesh, në veri të Indisë, ku një rimorkio e mbushur me njerëz e tërhequr nga një traktor u përmbys dhe ra në një pellg.

Kështu bëjnë të ditur burime zyrtare vendase. Në Indi, aksidentet rrugore janë të shpeshta dhe vetëm vitin e kaluar u vranë mbi 150,000, mesatarisht rreth 400 në ditë.

Kryeministri indian Narendra Modi shprehu ngushëllimet e tij për familjet e viktimave.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *