Indi, zbulohen 37 trupa pas fundosjes së anijes

Numri i të vdekurve nga anija që u fundos pasi u godit nga Cikloni Tauktae në fillim të kësaj jave është rritur në 37, bëri të ditur sot Marina e Indisë.

Një zëdhënës në një deklaratë tha se 188 të mbijetuar janë shpëtuar dhe 37 trupa janë gjetur.

“Anijet dhe avionĂ«t e MarinĂ«s sĂ« IndisĂ« vazhdojnĂ« tĂ« kĂ«rkojnĂ« anĂ«tarĂ«t e zhdukur tĂ« ekuipazhit tĂ« Barge P305”, sipas deklaratĂ«s.

Sipas zyrtarĂ«ve tĂ« MarinĂ«s, mĂ« shumĂ« se 35 njerĂ«z janĂ« zhdukur dhe po zhvillohet njĂ« kĂ«rkim pĂ«r t’i gjetur ata.

Tauktae zbriti të hënën në shtetin perëndimor Gujarat me erë deri në 185 kilometra në orë.//AA

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *