India raporton dy raste me variantin e ri Omicron

Qeveria indiane të enjten tha se dy raste COVID-19 të variantit Omicron janë zbuluar në Indi.

Rastet u raportuan në shtetin jugperëndimor të Karnataka.

“Dy raste të variantit Omicron janë raportuar deri më tani në vend. Të dy rastet janë nga Karnataka,” tha Lav Agarwal, një zyrtar i lartë i ministrisë së shëndetësisë në një konferencë shtypi.

Agarwal tha se të gjitha kontaktet e dy pacientëve, të dy meshkuj të moshës 66 dhe 46 vjeç, janë gjurmuar.

Zyrtarët thanë se janë zbatuar masa të rrepta për udhëtarët ndërkombëtarë për të kontrolluar përhapjen e llojit të ri të koronavirusit.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.