India regjistron 4 mijë të vdekur nga Covid-19 në 24 orë, mbi 400 mijë të infektuar

INDI

India ka regjistruar një tjetër rekord vdekjesh dhe infektimesh në 24 orët e fundit. 4 mijë të vdekur dhe 421 mijë raste të reja me Covid-19 janë shënuar në Indi sipas të dhënave të ministrisë së Shëndetësisë.

Deri tani në Indi janë shënuar në total 230.168 të vdekur dhe 21,1 milionë të infektuar.

Më 1 maj, India është bërë shteti i parë në botë që ka regjistruar mbi 400,000 të infektuar me këtë virus brenda një dite.
Spitalet në Indi janë duke u përballur me vështirësi pasi ka mungesë të shtretërve dhe oksigjenit mjekësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *