India shënon rritje të rasteve me COVID në 24 orë, New Delhi dhe Mumbai me numrin më të lartë të infektimeve

India po përballet me një valë të re pandemike. Së fundmi në qytetet kryesore është shënuar një rritje e infeksioneve.

Në orët e fundit autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se janë konfirmuar 37, 379 raste të reja, një rritje e ndjeshme kjo krahasuar me një javë më parë. Gjithashtu edhe përhapja e Omicron ka nxitur rritjen e infektimeve, bëjnë me dije mjekët.

Ndërkohë rreth 1/3 e infektimeve janë raportuar nga New Delhi dhe Mumbai. Të dy qytetet kanë vendosur shtetrrethim për të parandaluar përhapjen e virusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.