Indonezi, përmbyset kamioni që transportonte grurë, 5 të vdekur dhe 4 të plagosur

Pesë persona u vranë dhe katër të tjerë u plagosën të dielën pasi një kamion që transportonte grurë humbi kontrollin në Java Perëndimore, Indonezi.

Kamioni fillimisht goditi dy makina të parkuara në anë të rrugës, dhe më pas tre motoçikleta nga drejtimi i kundërt dhe disa këmbësorë përpara se të përplasej me gardhin e një shtëpie, tha shefi i policisë Cianjur, Doni Hermawan.

Ata që vdiqën ishin motoçiklistë dhe këmbësorë, shtoi Hermawan.

Të gjithë të vdekurit dhe të plagosurit janë dërguar në qendrat më të afërta mjekësore.

Aksidenti ka shkaktuar bllokime trafiku në të dy drejtimet, duke vështirësuar evakuimin e viktimave nga stafi mjekësor.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.