Infermierja gjermane u injekton qytetarëve “ujë me kripë” në vend të vaksinave anti-COVID, autoritet thirrje mijëra personave që të vaksinohen sërish

Një infermiere në Gjermani, dyshohet se u ka injektuar njerëzve “ujë me kripë” në vend të vaksinës anti-COVID.

Për këtë gjë, autoritetet gjermane i kanë bërë thirrje mijëra njerëzve, që të shkojnë në qendrat e posaçme dhe të vaksinohen sërish.

“Unë jam plotësisht i tronditur me këtë incident”, tha në Facebook, Sven Ambrosy, një këshilltar lokal, derisa autoritetet lokale lëshuan thirrjen të martën për rreth 8,600 banorë që mund të jenë prekur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *