Infermierja që u bë vrasëse seriale, iu injektoi 20 pacientëve një dozë vdekjeprurëse të insulinës

Një vrasëse seriale që punonte si infermiere i injektoi 20 pacientëve një dozë vdekjeprurëse të insulinës në një seri vrasjesh midis 2017 dhe 2018.

Reta Mays ishte një ish-Gardiane Kombëtare e Ushtrisë e cila përfundoi rolet jo-luftarake në Irak dhe Afganistan.

Kur Mays u kthye në jetën civile, ajo punoi si oficere korrektuese në një burg dhe kujdestare për të rriturit me aftësi të kufizuara.

Pastaj, në vitin 2015, ajo u punësua nga spitali VA (Administrata e Shëndetit të Veteranëve) si ndihmës infermiere në Qendrën Mjekësore Louis A Johnson në Clarksburg, Virxhinia Perëndimore.

Si asistente, Mays nuk u lejua të administrojë ilaçet, por ajo monitoroi shenjat vitale të pacientëve dhe ndihmoi stafin.

Ajo punonte në orët e natës, nga ora 19:30 deri në 8 të mëngjesit, në Lagjen 3A. Pacientët e brishtë nuk ishin aq mirë sa të dilnin nga spitali, por nuk ishin aq të sëmurë sa për kujdes intensiv.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.