Instagram paralajmëron përdoruesit: Kujdes nga mashtruesit në DM

08:53 01/04/2021

Rrjeti social Instagram ka paralajmëruar përdoruesit të kenë kujdes nga mashtruesit, që mund t’i kontaktojnë me një mesazh direkt duke pretenduar se janë nga kompania dhe në fakt mund të hakojnë llogarinë.

Instagram shkroi në Twitter: “Mbani llogarinë tuaj të sigurt, disa njerëz kanë marrë mesazhe të rrema që pretendohet të jenë nga “Qendra e Ndihmës për të Drejtat e Autorit” të Instagram.”

“Ju mund të merrni mesazhe që duken sikur janë nga Instagram, por nuk janë ashtu”.

“Shmangni sulmet dhe mashtrimin duke: Kontrolluar cilësimet tuaja për të konfirmuar se ju kemi kontaktuar apo jo. Nëse jo,  atëherë mesazhi nuk është nga ne.”

Instagram gjithashtu u kërkoi përdoruesve që të aktivizojnë vërtetimin me dy faktorë për llogaritë e tyre./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.