Instagrami merr masa për të rriturit që i dërgojnë mesazhe të padëshiruara adoleshentëve

11:11 17/03/2021

Përdoruesit e moshuar do të jenë në gjendje t’u dërgojnë mesazhe private vetëm adoleshentëve që ata ndjekin. Mesazhet do të mbivendosen me një njoftim që u kujton adoleshentëve se nuk kanë nevojë t’i përgjigjen mesazheve të pakëndshme.

Masat do të funksionojnë vetëm nëse personat vendosin moshën e tyre aktuale në këtë llogari, një pjesë e madhe e të rinjve vendosin një moshë tjetër për të shmangur kufizimet në atë që mund të shohin.

Instagram ka treguar se po zhvillon një teknologji të re artificiale dhe teknologji që do ndihmojë në zbulimin e moshës veçanërisht në rastet kur përdoruesit e llogarive nuk kanë qenë të sinqertë.

Kujtojmë se mosha minimale për përdorimin e Instagram është zyrtarisht 13 vjeç. /tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *