Institucionet shqiptare sërish nën sulm kibernetik, hakerat “depërtojnë” në SHISH

institucionet shqiptare serish nen sulm kibernetik hakerat depertojne ne shish
institucionet shqiptare serish nen sulm kibernetik hakerat depertojne ne shish

Sërish sulme kibernetike ndaj institucioneve shqiptare.

Ministria e Brendshme ka konfirmuar për BalkanWeb se prej disa ditësh, faqet online të disa institucioneve janë nën sulmin e hakerave.

Së fundmi është sulmuar webfaqja e Shërbimit Informativ Shtetëror, ndërsa mësohet se sistemi i brendshëm është funksional.

Mësohet se faqja web e SHISH është sulmuar mëngjesin e sotëm nga një grup hackerash, por kemi të bëjmë thjesht me një sulm që nuk lejon mundësi aksesi në faqen zyrtare web. Konfirmohet se sulmi është vetëm në këtë faqe e cila nuk është e lidhur me serverat apo arkivën e SHISH.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts