Intensifikimi i bisedimeve për dialogun me Serbinë, Lajçak sot në Kosovë, ja çfarë paralajmëron

I dërguari i posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak sot do të jetë në Prishtinë. Lajçak në Prishtinë pritet të takohet me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, njëherësh kryenegociator i Kosovës në dialogun me Serbinë, pas vizitës që kishte në Beograd. Pas takimeve atje ai ka thënë se janë përfshirë në “një diskutim të thellë” dhe kanë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts