“Interesat e Beogradit janë paqja dhe stabiliteti”, Brnabiç në veri të Kosovës, pritet nga përfaqësues të listës serbe (VIDEO)

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka mbërritur në Veri të Kosovës, ku është pritur nga disa, ku u prit nga kryetari i komunës Milan Radojeviç, përfaqësuesit e Listës Serbe Goran Rakiq dhe Igor Simiq, si dhe një numër i madh i qytetarëve të mbledhur me flamuj dhe pankarta serbe.

Kryeministrja Ana Brnabiç, tha sot gjatë vizitës së saj në Kosovë se Serbia do të jetë gjithmonë me popullin e saj në Kosovë dhe Metohi.

“Interesat e Serbisë janë paqja dhe stabiliteti”, tha Brnabić.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts