Interpelanca me kryeministrin, Gogu replikon me Bardhin: Faktet dhe thashethemet nuk flenë bashkë. Të ndajmë histerinë nga historia

interpelanca me kryeministrin gogu replikon me bardhin faktet dhe thashethemet nuk flene bashke te ndajme histerine nga historia
interpelanca me kryeministrin gogu replikon me bardhin faktet dhe thashethemet nuk flene bashke te ndajme histerine nga historia

Nënkryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Toni Gogu, në fjalën e mbajtur sot në Kuvend ka replikuar indirekt me Gazmend Bardhin për interpelancën që ai ka kërkuar me kryeministrin.

“Arkivat dhe arkivistët nuk lenë faktet dhe thashethemet të flenë bashkë qetësisht. Faktet i përkasin historisë, ndaj ato arkivohen. Thashethemet e kanë vendin ne mullirin e llogjeve. Ndaj arkivistët kanë rol kyç, se ndajnë histerinë nga historia si shapin nga sheqeri” tha Gogu teksa mbajti një fjalë për projektligjin mbi Arkivat.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts