Interpol, Europol dhe Eurojust aksion në disa shtete, ekzekutohen 83 masa sigurie, mes tyre trafikantë droge nga Shqipëria

interpol europol dhe eurojust aksion ne disa shtete ekzekutohen 83 masa sigurie mes tyre trafikante droge nga shqiperia
interpol europol dhe eurojust aksion ne disa shtete ekzekutohen 83 masa sigurie mes tyre trafikante droge nga shqiperia

Operacion i përbashkët i Interpol, Europol, Eurojust, me ndihmën e Shërbimit të Bashkëpunimit Ndërkombëtar Policor, çuan në ekzekutimin në Itali, Shqipëri, Spanjë, Gjermani dhe Holandë të 83 masave të sigurisë. Urdhër-arrestet u lëshuan nga Prokuroria Anti-Mafia e Firences.

Operacioni është në zhvillim e sipër për goditjen e një organizatë të trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali, Shqipëri dhe Bashkimin Europian. Drogat e trafikuara janë kokainë, heroinë, MDMA, hashash dhe marijuanë.

Pritet të zbardhen të tjera detaje në orët në vijim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts