“Investoni për fshatin”/ Thirrja e kryeministrit: Aplikoni për mbështetje financiare përmes programit IPARD
Kryeministri Edi Rama bën thirrje për të investuar në fshat. Me anë të një postimi në Facebook, kreu i qeverisë thotë se kjo është e mundur përmes programit europian IPARD.

fshati

Të gjitha ata që duan të ndërtojnë një bujtinë apo për projekte te tjera ne fushen e turizimit ne fshat, duhet të aplikojnë për një mbështetje deri në 65% nga programi IPARD.

“MIRËMËNGJES dhe me thirrjen e katërt për financimin e projekteve në fshat, përmes programit europian IPARD, për të gjithë ata që duan të investojnë në fushën e turizmit rural, ky është momenti!

Klikoni në linkun ëëë.azhbr.gov.al dhe investoni për fshatin dhe familjen tuaj. Ditë të mbarë të gjithëve”, shkruan kryeministri Rama ne Facebook.

“Diversifikimi i fermave dhe zhvillimi i biznesit” ose siç njihet ndryshe “agroturizëm”, është një prej masave që do të vijojë të mbështesë programi IPARD II, në mbështetje të bujqësisë edhe në thirrjen e katërt të aplikimeve që është hapur më 10 janar e vijon deri më 25 shkurt 2022.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *