Irak, 5 ushtarë të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri

Së paku pesë ushtarë irakianë kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të një helikopteri në provincën irakiane Salahaddin.

Helikopteri ushtarak i llojit Mi17 u rrëzua në afërsi të qytezës Amirli, në krahinën Salahaddin, njoftuan nga Rrjeti medial i sigurisë që vepron në Qeverinë e Irakut.

Është konfirmuar se në helikopter kanë qenë pesë ushtarë irakianë, dhe se askush nuk ka mbijetuar.

Nuk janë publikuar informacione për shkaqet e rrëzimit të helikopterit.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.