Irak, sulm me raketa pranë bazës me trupa amerikane

Tre shpërthime të fuqishme janë dëgjuar gjatë natës pranë një baze ushtarake në Bagdad, e cila strehon një numër të madh ushtarësh amerikanë.

Mediat irakiane bëjnë me dije se shpërthimet erdhën nga 3 raketa që synonin të godisnin trupat e koalicionit kundër Shtetit Islamik.

Sipas burimeve, ky është sulmi i dytë ndaj trupave amerikane brenda pak ditësh, ku dy raketa goditën aeroportin e Bagdadit.

Shtetet e Bashkuara, nga ana e tyre akuzojnë milicitë lokale shiite filo-iraniane për këto ngjarje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.