Iran, arrestohet një person i akuzuar si “agjent i Izraelit”

Një person në provincën e Azerbajxhanit Lindor të Iranit është arrestuar me pretendimin se është “agjent i Izraelit”.

Agjencia gjysmëzyrtare e lajmeve e Iranit, Fars, në lajmin e bazuar në Drejtorinë e Inteligjencës së Azerbajxhanit Lindor njoftoi se është kapur një person i cili akuzohej se është “agjent i Izraelit”.

Më tej, në lajm bëhet e ditur se janë arrestuar edhe “disa agjentë” për të cilët pretendohet se janë të lidhur me shërbimet e inteligjencës së vendeve të ndryshme.

Kombësia e të arrestuarve nuk u njoftua.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.