Irani e pranon për herë të parë: Po, i kemi dhuruar drone Rusisë, por..

irani e pranon per here te pare po i kemi dhuruar drone rusise por
irani e pranon per here te pare po i kemi dhuruar drone rusise por

Ministri i Jashtëm iranian, e ka pranuar për herë të parë se vendi i tij i ka dhuruar dronë Rusisë, por ka insistuar që ky transferim është bërë para se të niste lufta e Rusisë në Ukrainë, në fund të muajit shkurt.

Me këta dronë iranianë, Rusia ka sulmuar prej disa javësh qytetet ukrainase.

“Ne i kemi dhënë Rusisë nje numër të kufizuar të dronëve, para se të niste lufta në Ukrainë”, u ka thënë ministri iranian gazetarëve, pas një takimi në Teheran. Ditë më parë, zyrtarët iranianë kanë hedhur poshtë armatosjen e Rusisë për luftën në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts