Irani i bën ‘pritë’ eksodit të refugjatëve, mbyll kufirin me Afganistanin

IRAN

Irani ka mbyllur kufirin me Afganistanin. Kjo masë është parandalim i eksodit të refugjatëve që duan të largohen nga talebanët.

Disa ditë më parë, Irani po ngrinte kampe refugjatësh përgjatë kufirit, por tashmë ka ndryshuar të marrë masën e rreptë të mbylljes së ‘portave’.

Momentalisht janë të paktën 780 mijë refugjatë afganë që jetojnë në Iran.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *