Irani provokon: “Jemi në gjendje të ndërtojmë bombën atomike”

Kreu i Organizatës iraniane të Energjisë Atomike, Mohammed Eslami tha se Irani është teknikisht i aftë për të ndërtuar bombën atomike, por ky synim nuk është i planifikuar aktualisht.

Zyrtari iranian kritikoi gjithashtu Izraelin për akuzat se Teherani po ndërton armë bërthamore.

(tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts