Ish e dashura e Elon Musk del kundër Mark Zuckerberg

23:00 29/08/2022

Përmes një postimi në Twitter, këngëtarja e quan Zuckerberg të paaftë për të drejtuar Metaverse

Manjati i njohur mediatik, Mark Zuckerberg postoi pak ditĂ« mĂ« parĂ« njĂ« imazh tĂ« avatarit tĂ« tij Metaverse nĂ« llogarinĂ« e tij Instagram, por siç duket ky postim nuk Ă«shtĂ« pritur edhe aq mirĂ« nga publiku. 

KĂ«ngĂ«tarja e njohur Grimes pĂ«rmes njĂ« postimi nĂ« Twitter, e ka quajtur 38-vjeçarin tĂ« papĂ«rshtatshĂ«m pĂ«r tĂ« drejtuar “Metaverse”.

“NĂ«se Zuckerberg po ‘mbikĂ«qyr Metaverse’, atĂ«herĂ« ai ka vdekur dhe njerĂ«zit qĂ« kujdesen pĂ«r artin dhe kulturĂ«n, le tĂ« ndĂ«rtojnĂ« diçka tjetĂ«r. Gjithashtu, ky Ă«shtĂ« art i keq. CilĂ«sia e kĂ«tij imazhi flet vetĂ« se sa e pamjaftueshme Ă«shtĂ« tĂ« krijosh njĂ« realitet alternativ. FjalĂ« pĂ«r fjalĂ« edhe lojĂ«rat indie duken mĂ« mirĂ«â€, shkruan kĂ«ngĂ«tarja nĂ« postim.

Pas kritikave të shumta, 38-vjeçari ripostoi pak ditë më vonë një version të ri të avatarit të tij, ku përmes një postimi në Instagram, ai u shpreh se ishte i vetëdijshëm se fotografia e postuar në fillim, nuk ishte në pritshmëritë e duhura. Por grafikat në Horizon janë shumë të afta dhe po përmirësohen shumë shpejt.

Klan News

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *