Ish-komandanti i NATO-s bën deklaratën e fortë: Perëndimi të përgatitet për luftë!

ish komandanti i nato s ben deklaraten e forte perendimi te pergatitet per lufte
ish komandanti i nato s ben deklaraten e forte perendimi te pergatitet per lufte

Ish-komandanti i NATO-s, Richard Shirreff, ka thënë se Perëndimi duhet të përgatitet për luftë. Ai ka thanë në një intervistë për BBC se përshkallëzimi është i pashmangshëm.

“Duhet të ndiqet me burime të rëndësishme dhe duhet të bëhet në të gjithë aleancën, në tërësi,” thotë Sir Shirreff për BBC Radio 4’s Today.

Ish-komandanti ushtarak paralajmëroi se Putini mund të përgjigjet në mënyrë agresive, por argumentoi se ky përshkallëzim ishte i nevojshëm për të treguar se Perëndimi ishte serioz, raporton BBC.

“Rasti më i keq është lufta me Rusinë. Duke u përgatitur për rastin më të keq, ka shumë të ngjarë të pengojë Putinin, sepse në fund të fundit Putini respekton forcën.”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts