Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron mbërrin në Poloni me donacione të Kryqit të Kuq

Pas disa ditësh në rrugë, ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, ka mbërritur në Poloni për të ofruar donacione për refugjatët ukrainas.

Ai e bëri udhëtimin prej 1000 miljesh me gjëra të tilla si veshje, shtretër, pelena dhe komplete të ndihmës së parë të mbledhura nga projekti ushqimor i Oxfordshire, Chippy Larder.

Në një video në llogarinë e tij në Twitter, ai qëndronte përkrah këshilltares së Chipping Norton Labor Rizvana Poole në një depo të Kryqit të Kuq ku janë dorëzuar mallrat e dhuruara.

“Është shumë ftohtë dhe ne jemi shumë të dëshpëruar, por gjithsesi ishte mirë të bëmë udhëtimin dhe mirë të dimë se ne po përpiqemi të bëjmë diçka për refugjatët që po vuajnë kaq shumë”, tha Cameron.

Ai shtoi se kishte bërë “një pjesë të drejtimit” dhe udhëtimi i tyre kishte ecur pa probleme “përveç një gome të shfryrë që mori shumë kohë për t’u ndërruar “

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *