Ish-kryeministri i Pakistanit Imran Khan, transferohet në një burg të ri pas vendimit të gjykatës

Ish-kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, është zhvendosur në një burg të ri me lehtësira më të mira pranë kryeqytetit kombëtar Islamabad pas një vendimi gjyqësor, tha avokati i tij.

Khan u burgos në gusht në lidhje me një rast korrupsioni. Një gjykatë e pezulloi dënimin e tij me burg disa javë më vonë, por një urdhër paraprak që ai të mbahej në paraburgim në një çështje që lidhej me akuzat për zbulimin e sekreteve shtetërore e pengoi lirimin e tij.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts